Terör Örgütlerini Temizlemenin Dışında Bir Maksadımız Yok

0 5

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Türkiye tarafından başlatılan sınır ötesi operasyon hakkında konuştu. Bozdağ operasyonun tek maksadının bölgeye yuvalanmış terör örgütlerini temizlemek olduğunu dile getirdi.

Teröristlerin Bölgeden Temizlenmesi Dışında Bir Maksadımız Yok

Bozdağ, sınır ötesi operasyonun tek maksadının bölgede konuşlanan ve Türkiye’nin sınır güvenliğini tehdit eden terör örgütlerini temizlemek olduğunun altını çizdi. Operasyonun şu ana kadar tam da planlandığı üzere ilerlediğini, bundan sonraki süreçte de önceden planlandığı gibi devam edeceğini vurguladı.

Düzenlenen sınır ötesi operasyonun bir plan dahilinde ilerlediğini söyleyen Bozdağ, “Bu plan neticesinde gelmeyi hedeflediğimiz noktaya gelmeden operasyona son vermeyeceğiz.” dedi. Ayrıca Bozdağ, “Bölgede yuvalanan terörist grupları ülkemizin sınır güvenliğini tehdit etmeye başlamıştı, bu sebepten bu operasyon bizim için keyfiyet değil gereklilik arz ediyordu.” dedi.

Rusya’nın, Türkiye’den operasyonun Afrin’den ileri gitmeyeceği konusunda teyit aldığı yönünde çıkan haberlere ise, “Biz ne Rusya’ya ne de bir başka ülkeye herhangi bir teyit vermedik. Ülkemizi tehdit eden teröristler neredeyse oraya kadar gideceğiz.” yanıtını verdi.

Bozdağ, “Operasyon kesinlikle bölgede bulunan kürt halkına yönelik değil. Orada yuvalanmış terör grupları var. Operasyonda yok edilen tüm noktalar bu terör gruplarına ait barınak, depo, üs, lojistik merkezleri.” dedi.

Bozdağ, Tükiye’nin bir hukuk devleti, olduğunu anımsattı. HDP tarafından yapılan “Sokaklşara dökülün” çağrısıyla alakalı olarak ise, “Suç teşkil eden her türlü eylem ve söylem cezalandırılır. Bu eylem ve söylemlere iştirak edenler de en az onlar kadar suçludur ve yargı önünde bunun hesabını verir.” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.